En iyi Aksiyon Filmleri Listesi

19 Tem 2018
unutulmazfilmler

Thor 3 Ragnarok

Thor serisinin en çok heyecanlandıran filmi Thor 3 piyasaya adeta bomba gibi düştü. Thor uzun zamandır bir tutsaklık yaşamaktadır. Bunun sebebi ise kendi yaptığı bir hatadır. Bu hatanın her ne kadar geri dönüşü olmasa da buradan kurtulmanın elbet bir yolu olacaktır. Kendi evreninden uzakta başka bir evrende tutsak olan Thor, buradan kurtulduktan sonra kötü haberleri birer birer almaya başlar. Kendi medeniyeti olan Asgard ve dünya büyük bir tehlikenin eşiğindedir. Bu tehlikeden dünyayı ve Asgard’ı koruyacak olan tek kişi ise tabii ki Thor’dur. Thor’un ilk hedefi acımasız Hela olacaktır. Hela bu küçük kıyamet projesi ile kendi hakim olduğu bir dünyayı kazanmak istemektedir. Bu amaca ulaşmadan önce Thor, Hela’yı alt etmek için yola çoktan çıkmıştır. Artık tutsak hayatından kurtulan Thor’un bir bir önüne engeller gelmektedir. Bu engellerden birisi ise eski dostu olan Hulk olacaktır. Onunla dövüşmek zorunda kalan Thor, bunu her ne kadar istemese de galip gelip yoluna devam etmelidir. Galip geldikten sonra tekrar ülkesini ve dünyayı kurtarmak için planlar yapmaya başlar. Thor serinin en güçlü halkası olmayı başaran Thor 3 filminin bu tür güzel bir yapım olarak karşımıza çıkmasını şüphesiz yönetmen koltuğunda yer alan Taika Waititi’ye borçluyuz. Oyuncu kadrosunda bulunan isimlere de büyük bir pay düşüyor.

Deadpool 2

Serinin ilk filminde izleyiciyi tam bir inanılmaza sürükleyen Deadpool efsanesi tam gaz devam ediyor. İzleyicinin dilinden anlayan bir yapım olan Deadpool, daha çok samimiyeti ile çok yüksek bir izleyici kitlesine hitap etmeye başladı. Çok sevimli bir süper kahraman olan Deadpool, ikinci filmde daha farklı bir olay ile karşımıza çıkacak. Artık hayatının çok iyi olduğunu düşünen Deadpool, eşi ile birlikte daha iyi bir hayat sürmenin planlarını yapmaktadır. Çocuk sahibi olmaya hazırlanan Deadpool, bir gece evine yapılan baskından sonra eşini kaybeder. Bu kayıp adeta onu ölüme sürükleyecektir. Artık dünyada uğruna yaşayacağı bir şey olmadığını düşünen Deadpool ölmeyi bile denemiştir. Ama arkadaşları onu bu durumdan kurtarmak istemektedir. Aslında onu tek kurtarmak isteyen arkadaşları değildir. Eşi hayatta olsa onun da bunu isteyeceği kesindir. Demir vücutlu arkadaşı ile birlikte X-Men olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen Deadpool için artık görev vakti gelmiştir. Görev esnasında mutant bir çocuk ile tanışacak olan Deadpool’un hayatını artık bu çocuk yönlendirecektir. Bir anda kendini çok farklı bir ortamda bulan Deadpool’un en büyük amacı ise dünyada ne için var doluğunu öğrenmektir. Bunun için ise mutant çocuğa ve arkadaşlarına bağlanması gerekmektedir. Yeni karakterler ile karşımıza çıkacak olan Deadpool 2 filminin başrol koltuğunda yine aynı isimleri göreceğiz.

Jhon Wick 2

Duygularını unutmuş bir ölüm makinesi olarak kendini bize tanıtan Jhon Wick karakterini tekrar izleme şansı bulduğumuz için çok şanslı olduğumuz kesin. Jhon Wick ikinci filmi ile sahneye geri dönüyor. İlk filmde köpeğinin ölümü ve arabasının çalınması ile birlikte büyük bir intikam hazırlığı yaparak önüne gelen herkesi öldüren Jhon Wick artık bütün otel tarafından kara listeye alınmıştır. Herkes onu öldürmek istemektedir. Gittiği her yerde karşısında silahlı insanları gören Jhon Wick, bu durumdan bir an önce kurtulmak istemektedir. Çünkü bu yolda dostlarını bile öldürmesi gerekmektedir. Onun olduğu yer altı dünyasında belirli kurallar vardır ve artık bu kurallar bazı kişilerin isteklerine göre düzenlenmeye başlamıştır. Jhon Wick ise öldürülmesi gereken ilk hedeftir. Bir taraftan kendini korumaya çalışan Jhon Wick, bir taraftan da devam eden intikam davasının sonunu getirmeye çalışmaktadır. Düşmanlarına karşı galip gelmek için yapacağı en büyük şey ise her zaman uyanık ve zeki olmak olacaktır. Şimdiye kadar izlediğimiz aksiyon filmlerde farklı bir çığır açan Jhon Wick serisinin ikinci filmi de en az ilk filmi kadar büyük bir izleyici kitlesine sahip oldu. Başarı üzerine başarı yakalayan serinin üçüncü filminin de çıkacağı tarih merakla bekleniyor.

Labirent 3: Son İsyan

Labirent serisi ilk iki filmde her ne kadar kafa karıştırıcı olsa da üçüncü filmde biraz daha konuya açıklık kavuşturdu. Baş karakter olarak karşımıza çıkan Thomas, daha önce Labirent’e girmiş ve arkadaşları ile birlikte bir kaçış yolu bulmuştu. Çıktığında ise sözde onlara yardımcı olan İsyan şirketinin aslında büyük bir yalan operasyonu olduğunu fark etmişti. Arkadaşları ile birlikte İsyan’ın elinden kurtulmayı başaran Thomas bu sefer daha farklı şeylerin peşinde koşmaktadır. Uzun zamandır süren bu kötü durumun bir sonu olması gerekmektedir. Bu sonu getirmek için kendine güveni olan Thomas artık gemileri yakacak ve arkadaşlarını kurtarmaya gidecektir. Tabii ki tek amacı arkadaşlarını kurtarmak olmayacaktır. Aynı zamanda İsyan’ın dünya üzerinde kurduğu saçma ve insanlara azap eden imparatorluğunu yıkacaktır. Bunun için her ne kadar arkadaşlarının yardımına ihtiyaç duysa da onları bu büyük tehlikenin içerisine atmak istemeyecektir. Bu yolda onun karşısında duracak birçok kişi olacaktır. Ama karşısında duran kişiler kadar onun yanında yer alacak kişiler de olacaktır. En başta arkadaşlarını daha sonra da azap gören bütün çocukları İsyan’dan kurtarmak istemektedir. Labirent serisinin üçüncü filmi olarak karşımıza çıkan Labirent 3: Son İsyan filminin oyuncu kadrosunda gözle görülür pek bir değişiklik olmadı.

Kingsman 2: Altın Çember

İlk filmde dünya sineması üzerinde ses getirmiş bir yapım olan Kingsman serisi yeni filmi ile tekrar izleyicinin gönlünde taht kurmayı planlıyor. İnsanlar üzerinden para kazanan ve karşılarına çıkan herkesi ortadan kaldıran bir çete Kingsman şirketine de büyük bir darbe vurarak onları yerin altına itmiştir. Uzun zamandır saklı kalan Kingsman ajanları tekrar küllerinden doğmak için büyük bir operasyonun içerisine girerler. İlk olarak dünyaya büyük faydası dokunan Eggsy adında ki adamı ajan kadrosuna dahil etmek için onunla iletişime geçerler. Eggsy gelen bu teklif karşısında adeta şaşkına dönmüştür. Hiç düşünmeden teklifi kabul eden Eggsy’nin bu teklifi kabul etmesinin en büyük sebebi ise Kingsman ve dünyaya yararlı olacağını düşünmesidir. Kingsman’ın bir sonra ki hedefi ise kendileri gibi olan bir ajan grubu ile ittifak kurmak olacaktır. Bu ajan grubu da aynı kaderi paylaştığı için bu ittifakı kabul eder ve ittifak olan ajan grupları tekrar yeryüzüne çıkarak dünya ve insanlık için savaşmaya başlar. Hayatlarının en büyük mücadelesini verecek olan Kingsman ajanları için bu son şans olacaktır. Eğer diriliş projesi işe yaramazsa gidecek bir yerleri kalmayacaktır. Sinema salonlarından mutlu ayrılan bir izleyici kitlesi filmin ne kadar kaliteli bir proje olduğunu tüm dünya sinemasına göstermiş oldu. Film ayrıca konusu ile izleyenleri adeta büyülüyor.

Pasifik Savaşı 2

Serinin ilk filminde çok büyük bir kitleye hitap etmeyi başaran Pasifik Savaşı şimdi ikinci film ile karşımıza çıkıyor. Robotların Savaşı olarak da adlandırılan seride ilk filmde insanlar uzaylı istilasına karşı çok büyük bir mücadele vererek savaşı kazanmayı başarmıştı. Fakat şimdi işler daha kötü bir hale geliyor. İnsanlar her ne kadar savaşsız bir ortama alışmış olsa da savaşın yakın olduğunu tahmin eden kişiler vardır. Uzun zamandır istilacı varlıklar dünyaya uğramamıştır. Ama insanlar yine de teknolojilerini iyi bir hale getirip daha büyük savaş teknolojileri üretmeye devam etmiştir. Bunun en büyük sebebi ise bir sonra ki olası bir savaş ihtimalidir. Büyük robotlarını her daim üreten dünya insanları, uzaylılar ile karşılaştıklarında şok olacaklardır. Her ne kadar bu savaşa hazırlıklı olsalar bile düşman bu sefer daha güçlü bir şekilde gelmektedir. İnsanlar hemen savaş pozisyonu alarak tekrar gezegenlerini savunmak için harekete geçerler. Pasifik Savaşı 2 filminin sadece oyuncu kadrosunda değil aynı zamanda teknik ekibinde de çok yüksek başarıya sahip kişiler yer alıyor. Bu isimlerin bir araya gelmesi sonucu böyle güzel bir yapım ortaya çıktı. Piyasayı alt üst eden Pasifik Savaşı 2 filminin devamının gelip gelmeyeceği ise hala bir merak konusu. Başarılı filmin yönetmen koltuğunda ise Steven S. DeKnight yer alıyor.

Kara Panter

Marvel’ın süper kahraman hikayelerine bir yenisinin daha eklenmesi izleyiciyi çok rahatlatıyor. Uzun zamandır
izleyicinin aynı süper kahramanları görmekten sıkılması söz konusu olmuş iken iyi bir atakla Kara Panter filmi karşımıza çıktı. Çok güzel bir konuya sahip olan Kara Panter, yeni bir süper kahramanın doğuşunu bizlere gösteriyor. Yüksek ihtimalle devam serisinin de geleceği Kara Panter filminin konusu ise Wakanda’da geçiyor. Kral T’Challa daha önce yaşadığı iç savaştan dolayı çok büyük yaralar alan fakat ülkesini hiç bir zaman bırakmak istemeyen bir kraldır. Kral T’Challa tekrar ülkesi olan Wakanda’ya dönerek koltuğunu devralır. Ama onu bu koltuktan indirmek isteyen birçok kişi olacaktır. Wakanda’yı büyük bir savaşa sokmak isteyen dış güçler bu sayede Kral T’Challa’nın koltuktan inmesini sağlayacaklarını düşünmektedir. Ama Kral T’Challa bunun önlemini en baştan alacaktır. Büyük bir savaşa girip iç savaşın yaşanmaması için Kral T’Challa’ya yardım edecek olan kişi Kara Panter olacaktır. Olağanüstü güçleri ile düşmanlarına korku salan süper kahraman bu yolda arkadaşlarına da ihtiyaç duyacaktır. Her ne kadar güçlü olsa da karşılarında ki düşman ona göre güçlüdür ve bu yüzden çok zeki davranması gerekmektedir. Kara Panter ve arkadaşları şimdiye kadar hiç girmedikleri büyük bir maceranın içerisine girecektir.

Yenilmezler 3. Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1

Yenilmezler serisi belki de dünyanın en iyi aksiyon seri filmlerinden birisi olarak adlandırılıyor. Birçok süper kahramanı ayrı ayrı izlemektense bir arada izlemek gerçekten de dünya seyircisinin çok hoşuna giden durumlardan birisi oldu. Başarılı seri her filmde daha farklı karakterleri kadroya alarak izleyicinin istediğini vermeyi de beceriyor. Hulk, İron Man gibi süper kahramanlardan sonra Kaptan Amerika gibi kahramanlarında Yenilmezler kadrosunda bulunması izleyiciyi derinden etkileyen bir olay oldu. Daha önce ki filmlerde başarıyı sağlamış olan Yenilmezler serisi yeni filmi olan Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1 ile karşımıza çıkıyor. Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1 filminde bu sefer Yenilmezlerin karşısında çok büyük bir düşman bulunuyor. Thanos adında ki bu düşmanın amaçları ise gerçekten korkunçtur. Dünyayı ele geçirmek isteyen acımasız Thanos, ilk öncelikle bir tür taşı gözüne kestirmiştir. Dünyada birden çok şekilde bulun an bu taşlar eğer bir araya gelirse sahibine çok büyük güçler verecektir. Thanos’un bu güçleri istemesinin tek sebebi ise dünyaya hükmetmek istemesidir. Büyük bir plan yapan Thanos’u durduracak olan kişiler ise Yenilmezler ekibidir. İnsanların güveneceği başka hiç kimse yoktur. Bu yüzden birçok Yenilmez, Thanos’a karşı güçlerini birleştirecektir. Bu şekilde çok büyük bir savaşa başlayacaktır.

Suikastçi- Amerikan Assassin

Suikastçi filmi ülkemizde yaşanan benzer konuları içerisinde barındırmasından dolayı ülkemizde de çok büyük bir ilgi gördü. Her ne kadar aksiyon kategorisinde onu geçen filmler olsa da konusu ile izleyenlerin gönlünde taht kuran Suikastçi filminin konusu Mitch Rapp adın da bir adamın etrafında toplanıyor. Mitch Rapp yakın zamanda kız kardeşini kaybetmiştir. Fakat kız kardeşini sıradan bir şekilde kaybetmemiştir. Uzun zamandır ülkesine zarar veren bir terörist grubun eylemlerinden birisinde Mitch Rapp’in kız kardeşi öldürülmüştür. Her ne kadar bu duruma çok kızsa da elinden bir şey gelmeyecektir. Mitch Rapp zaman sonra bir teklif alır. Aldığı bu teklif devletin üst yetkili kısımlarından gelmiştir. Kardeşini öldüren terör örgütüne karşı çok büyük operasyonlar yapılacaktır. Devlet yetkilileri ise bu operasyonlar için yetenekli ve halktan olan kişiler aramaktadır. Bu yüzden Mitch Rapp’e böyle bir teklif gelmiştir. En başta bu göreve pek yanaşmayan Mitch Rapp daha sonra derin düşüncelere dalmıştır. Ülkesine şimdiye kadar birçok konuda zarar veren ve kız kardeşi de dahil yaptığı eylemlerde birçok vatandaşı öldüren bu terör örgütünün başının kesilmesi gerekmektedir. Bu yüzden bu göre seve seve kabul edeceğini söyler. Uzun zamandır amaçsız bir şekilde hayatına devam eden Mitch Rapp’in artık çok başka ve aksiyon dolu bir hayatı olacaktır.

Dünya Savaşı Z2

Brad Pitt gibi yıldızlaşmış bir oyuncunun rol aldığı Dünya Savaşı Z serisi ikinci filmi ile izleyicinin karşısına çıkıyor. İlk filmi biraz hatırlarsak dünya üzerinde çok büyük bir salgın gerçekleşmişti. Bu salgının sonucundan insanlar git gide saldırganlaşmıştır. Bunun sıradan bir salgın hastalık olduğunu düşünen yetkililer müdahalede geç kalınca dünya tam bir kaos ortamına dönmüştür. Artık her yerde insanları öldüren ve parçalayan zombiler vardır. Bu sırada ise bir kahraman panzehire ulaşmıştır. İnsanlığın sonunun yazıldığı hikaye serinin ikinci filmi olan Dünya Savaşı Z 2 ile birlikte devam ediyor. Bu kaos ortamı aynı şekilde devam etmektedir. Dünya üzerinde çok az sayıda sağ insan kalmıştır. Neredeyse dünyanın tamamı hastalığa yenilmek üzeredir. Bu yüzden artık dünya ülkelerinin birbirleri ile çatışma zamanı değil tam tersine birlik olma zamanıdır. Bu birliğin önderliğini ise büyük bir devlet olan Amerika Birleşik Devletleri yapacaktır. Bir komite kuran ülkelerin tek amacı bir panzehir bulmak ve bu kaos ortamını hemen ortadan kaldırmaktır. Bu büyük amaç etrafında toplanan ülkelerin bir araya getirdiği bir ekip bilim adamı ise bu görevi üstlenecek ve insanlığın kurtulması için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?