2018 İzlenmesi Gereken Vizyon Filmleri Listesi

06 Tem 2018
unutulmazfilmler

Ailecek Şaşkınız

Ahmet Kural ve Murat Cemcir daha önce birçok dizi projesinde karşımıza çıkmış. Ara ara beyaz perdede de karşımıza çıkmayı ihmal etmeyen iki komedyen yine ortak çalışmaları ile bir film ile daha karşımıza çıkıyor. Çok yüksek bir izlenme sayısı elde eden Ailecek Şaşkını filmi gişeden çok iyi bir hasılat elde etti. Başarılı filmin bu kadar yüksek bir başarı elde etmesinde ki en büyük pay şüphesiz Ahmet Kural ve Murat Cemcir’e düşüyor. Filmde Ferhat adında bir adamın aşk hikayesi komedi ile birlikte mükemmel bir maceraya dönüşüyor. Ferhat’ın babası yıllarca yaptığı birikimler sayesinde ülkenin en büyük müteahhitlerinden birisi olmayı başarmıştır. Artık emekli olma kararı veren Ferhat’ın babası görevini Ferhat’a devretmiştir. Ferhat’ın çocukluktan beri hep yanında olan arkadaşı Gökhan’da onunla birlikte çalışmaktadır. Ferhat’ın aksine çok akıllıca davranan Gökhan, çok yoksul bir aileden gelmiştir. Şimdiye kadar Ferhat’a her konuda yardımcı olmayı başarmıştır. Yine de öyle yapacaktır. Bir kıza deliler gibi aşık olan şirket patronu Ferhat, bu kızı elde etmek için elinden geleni yapmaktadır. Fakat bu yolda en çok ihtiyacı olduğu kişi Gökhan olacaktır. Mükemmel fikirleri ve planları ile Ferhat’ın her zaman gönlünü kazanmış olan Gökhan’da hiç düşünmeden ona yardım etmeye başlayacaktır. İkili çok büyük bir maceranın içerisine bir aşk uğruna atlamış olacaktır.

ailecek şaşkınız hd izle

ailecek şaşkınız filmi izle

Rampage

Davis Okoye şimdiye kadar birçok çalışmaya imza atmış ve hayvanlar konusunda uzmanlaşmış olan bir adamdır. Onun tek bir gerçekliği vardır. Bu gerçeklik ise insanlar ve hayvanların her zaman ayrı bir kefede olmasıdır. Hatta insanlardan çok hayvanlara güvenen Davis Okoye her zaman hayvanlar ile dost olmuştur. Onun en yakın dostu ise nesli tükenmekte iken kurtardığı albino bir gorildir. Onunla o kadar yakın olmuştur ki artık resmen vücut dili ile bu goril ile konuşmaya başlamıştır. İnsanlar tarafından garip karşılansa bile bu Davis Okoye’nin umurunda değildir. Çünkü o her zaman istediği hayatı yaşayan bir insandır. Bir gün en yakın dostunda bazı değişimler oluşmaya başlar. Hızlı bir şekilde büyümeye başlayan arkadaşı aynı zamanda aşırı derecede de saldırgan olmuştur. Onun bu hallerine anlam veremeyen Davis Okoye, arkadaşı olan gorili incelemeye almak için parmaklıkların arkasına kapatır. Boyu uzamaya devam eden goril tüm parmaklıkları yıkarak buradan kaçar. Artık bu yetkilileri ilgilendiren bir sorun haline gelmiştir. Ona bir maddenin etki ettiğini öğrenen Davis Okoye, aynı zamanda sadece onun değil bir kurt ve bir timsahında aynı şekilde hızlı bir büyüme gösterdiğini öğrenmiştir. Şehre inen bu 3 canlı adeta şehri yıkmaya başlamıştır. Davis Okoye ise en kısa zamanda bu olaya bir çözüm bulup arkadaşını ve şehrini kurtarmak istemektedir.

Rampage izle

Rampage – Dwayne Johnson

Kızıl Serçe

Dominika Egorova adında ki bir kadın üstleri tarafından çok büyük bir ajan olarak yetiştirilmiştir. Her zaman bu tür ajanların ortaya çıkması normal değildir. Fakat Dominika Egorova adeta sistemin dışında olan bir varlık haline gelmiştir. Çok uzun süre eğitim alan Dominika Egorova’nın en önemli özelliği ise öldüreceği kişileri baştan çıkarmasıdır. Bu onun en büyük silahı haline gelmiştir. Baştan çıkarma özelliğini kullandığı için hedeflerini çok daha kolay halleden Dominika Egorova, düşmanlarının korkulu rüyası haline gelmiştir. Bunun yanı sıra Dominika Egorova’nın çok mükemmel dövüş sanatları uzmanlığı vardır. Bire bir dövüşte hiç kimseye şans vermeyen Dominika Egorova’ya yeni bir görev verilmek üzeredir. Bir kadın CIA ajanını öldürmesi için görevlendirilen Dominika Egorova, bu görevin sıradan ve kolay bir görev olduğunu düşünmektedir. Fakat bu görevin birde perde arkası vardır. Düşmanı her ne kadar güçlü olursa olsun kendisi de en az onun kadar güçlüdür. Ama iki tarafta karşı karşıya geldikten sonra adeta şaşkına dönecektir. Kıyasıya bir mücadeleye girecek olan iki tarafın kazananı kim olacaktır? Konusu ile izleyenleri kendine hayran bırakmayı başaran Kızıl Serçe filmini bizde sizler için listemize aldık. 2018 yılının en iyi filmlerinden birisi olan Kızıl Serçe, çok yüksek bir izleyici kitlesine hitap ediyor.

red sparrow izle

Kızıl Serçe – Jennifer Lawrence

Aquaman

Aquaman yani bir diğer adı ile Arthur Curry, çok büyük bir keşif gerçekleştirmiştir. Yeryüzünde olmayan fakat yeryüzünün altında bulunan bir imparatorluktan haberdar olan Aquaman, bu imparatorluğun Atlantis İmparatorluğu olduğunun farkındadır. Bu krallığın varisi olduğunu bilen Aquaman, en kısa zamanda yeryüzünün altına inerek krallığının başına geçmeyi düşünmektedir. Lakin ona engel olacak olan kişi kardeşi olacaktır. Kardeşi bu krallıkta bir hissesinin olduğunu söyleyecek ve Aquaman’ın krallığa tek başına oturmasını istemediğini belirtecektir. Bu iddiadan sonra Aquaman, defalarca kardeşi ile konuşmalar yapmasına rağmen kardeşinin aklında sadece krallığın başına geçmek vardır. Buna engel olamayacağını anlayan Aquaman artık kardeşi ile konuşma yolu ile bir şeyler çözemeyeceğini anlar ve ona karşı büyük bir mücadeleye girer. Aynı şekilde kardeşi de karşılık verince büyük bir mücadele başlamış olur. İkili arasında bu mücadele devam ederken Aquaman, krallığının başına geçip halkına sesleneceği günlerin hayalini kurmaktadır. Bu günler yakındır fakat biraz sabretmesi gerekmektedir. Öncelikle kardeş engelinden kurtulması gerekmektedir. Kardeşinin bu haksız ısrarından kurtulduğu gün hayal ettiği gibi Atlantis Krallığının başına geçerek yeni Kral olduğunu ilan edecek ve halkına seslenecektir. James Wan’ın yönettiği Aquaman filmi 2018 yılının en çok izlenen filmlerinden birisi oldu. Fantastik ve macera karışımı bir film olan Aquaman her geçen gün izleyici kitlesini katlıyor.

Aquaman Altyazılı izle

Aquaman – Jason Momoa

12 Savaşçı

Her ülkenin kendine has özel kuvvetler birlikleri bulunmaktadır. Bu birlikler genelde çok zor görevler için eğitilmiştir. Her türlü görevin üstesinden gelen özel kuvvetler dış ülkelere de gönderilen birlikler arasındadır. Amerika Birleşik Devletleri özel kuvvetler birliğinden olan Mitch Nelson, dünyada ki diğer özel kuvvetler birliklerinde olduğu gibi çok özel eğitimler almış olan bir askerdir. Onun farkı ise kendine bir ekip kurmuş olmasıdır. 12 kişilik bir ölüm timi kurmuş olan Mitch Nelson, şimdiye kadar verilen birçok görevin üstesinden en iyi şekilde gelmiştir. Askeri zekası ve yetenekleri ile birlikte ekibine örnek olmayı başaran Mitch Nelson, adeta korkunun ne demek olduğunu bilmeyen bir adamdır. Bir gün orta doğuda sorun çıkaran El-Kaide ve Taliban askerlerine karşı savaşmak için ekibi ile birlikte Afganistan’a gönderilir. Buraya gittikten sonra aslında bu görevin o kadar kolay bir görev olmadığını anlayacaktır. Tek başına ekibi ile birlikte bu adamlara karşı mücadele veremeyeceğini anlayan Mitch Nelson, yine askeri zekasını konuşturarak bu bölgede bulunan bazı Taliban ve El-Kaide karşıtı silahlı örgütlerin liderli ile iletişime geçer. Bu liderler en başta böyle bir savaşa katılmayı istemez. Fakat daha sonra çıkarlarının uyuştuğunu görünce teklifi kabul ederler. Geleneksel savaş yöntemleri kullanan bu birlikler ile Mitch Nelson’un birliğinin uyum sağlaması biraz zaman alacaktır.

12 Strong izle

12 Savaşçı – Chris Hemsworth

Tomb Raider

Lara Croft henüz 21 yaşında olmasına rağmen çok büyük sıkıntılar çekmiş olan genç bir kızdır. Babasını bundan tam 7 yıl önce kaybetmiş olan Lara Croft, buna rağmen her zaman ayakta kalmayı başarmıştır. Çevresinde ki insanlar ona babasının öldüğünü söylemiş olsalar da o her zaman bu düşünceye karşı çıkmıştır. Ama yine de kalkıp etrafında bulunan insanlar kulak asmamıştır. Onun için babası halen kayıp ama yaşayan bir adamdır. Arkeolog ve biraz da kaçık bir insan olan babasından haber alacağı günü beklerken hayat mücadelesi içerisinde büyük çaba sarf etmektedir. Yorucu bir işte çalışarak geçimini sağlayan Lara Croft, altına aldığı bir bisiklet ile oradan oraya gitmektedir. Okuluna da ara ara giderek okulunu bitirmeye çalışan Lara Croft, bir gün babasından bir haber alır. Beklediği o gün gelmiştir. Artık her şeyi bir kenara bırakıp babasının yanına gitme vaktidir. Bir anda kendini çok farklı bir dünyada bulan Lara Croft, hayatının en garip dönemlerini yaşayacaktır. Büyük bir maceraya atladıktan sonra asıl yeteneklerini ortaya çıkarması gerekmektedir. Lara Croft Tomb Raider serisinden beyaz perdeye uyarlanan Lara Croft filmi 2018 yılının en iyi filmlerinden birisi olmayı başardı. Filmin bu başarısında ki en büyük pay şüphesiz oyuncu kadrosu ve teknik ekibe düşüyor. Tabii ki senaryonun da büyük bir etkisi bulunuyor.

tomb raider 2018

Tomb Raider – Alicia Vikander

Sofra Sırları

Neslihan tam bir İstanbul kadınıdır. Uzun zamandır eşi ile evli olmasına rağmen eşi ile görüşme sorunları yaşamaktadır. Bunun en büyük sebebi ise eşinin işidir. İşinden dolayı devamlı şehir dışına çıkan eşini artık yanında isteyen Neslihan onunla bu konuyu konuşur. Eşi de aynı şekilde artık ailesi ile daha fazla vakit geçirmek istemektedir. Bu yüzden ortak bir karar alarak şirin bir kasabaya taşınırlar. Burada ailesi ve eşi ile sıradan bir yaşantı süren Neslihan, bir taraftan da yemekleri ile ün kazanmaktadır. Çok iyi bir aşçı olan Neslihan yemeklerinin güzelliğini adeta yüzüne de yansıtmıştır. Zaman sonra bu yerleştikleri kasabada bazı cinayetler gerçekleşmeye başlar. Neyden kaynaklandığı bilinmeyen bu cinayetleri kimin işlediği de belli değildir. Kabaya yeni gelen bir komiser ise bu cinayetlerin arkasında Neslihan’ın olduğunu düşünmektedir. Sıradan bir ev hanımı olan Neslihan, aslında bu cinayetlerin başrol görevini oynamaktadır. Düşüncelerinde haklı olan komiser hemen Neslihan’ın peşine düşer. Fakat Neslihan, bu konuda hiç açık vermeyecektir. Demet Evgar gibi başarılı bir oyuncunun başrol görevini üstlendiği Sofra Sırları filmi ülkemizin 2018 yılında en iyi yapımları arasına girmeyi başardı. Özellikle böylesine ilgi çekici bir konu ile karşımıza çıkmayı başaran Sofra Sırları filmi adını tarihe yazdıracak gibi görünüyor.

Sofra Sırları izle

Sofra Sırları – Demet Evgar

Kaçış Planı 2: Hades

Ray Breslin adındaki bir güvenlik uzmanı hapishanelerin güvenlik planlarını ve donanımlarını ayarlamaktadır. Birçok hapishanenin güvenlik donanımlarını kuran Ray Breslin, zaman sonra bir anda kendisinin bizzat ilgilendiği güvenlik donanımlarının bulunduğu bir hapishaneye düşer. Buradan hemen çıkması gerekmektedir. Çünkü o içeride olmaya alışkın değildir. Çok uzun zaman geçmeden bu hapishaneden kurtulmayı başaran Ray Breslin, kaçtıktan sonra kendine işinde uzman olan kişilerden bir ekip kuracaktır. Ekip arkadaşlarından birisi Hades adında ki bir program tarafından alı koyulacaktır. Bu Ray Breslin için bir şok olacaktır. Çünkü bir program yüzünden en çok işine lazım olan ekip üyelerinden birisi hapsi boylamıştır. Artık eski alışkanlıklarını tekrar kullanma vakti gelmiştir. Kendisi kaçtığı gibi ekip üyesine de yardım edecek ve bu hapishaneden kaçmasını sağlayacaktır. Arkadaşlarının da yardımı ile büyük bir kaçış macerasına daha atlayacak olan Ray Breslin’in bu sefer işi ilk seferde ki kadar kolay olmayacaktır. Çünkü arkadaşı çok yüksek güvenliğe sahip bir hapishanede tutulmaktadır. İlk film ile izleyicinin gönlünde taht kurmayı başaran film ikinci film ile de neredeyse ilk film kadar büyük bir başarı yakaladı. Özellikle oyuncu kadrosunda Sylvester Stallone gibi yıldızlaşmış bir oyuncunun yer alması, filmin izlenme potansiyelini kat kat artırdı.

Kaçış Planı 2 Hades izle

Kaçış Planı 2 Hades – Sylvester Stallone

Ölümlü Dünya

Leyla ile Mecnun dizisinden tanıdığımız Ali Atay, bu sefer yönetmen olarak Ölümlü Dünya filminin saltanat koltuğuna oturuyor. Çok sevilen bir aktör olan Ali Atay, başarısını yönetmenlik görevinde de tüm dünya sinemasına fazlası ile sergiliyor. Ölümlü Dünya filminde ise bir ailenin etrafında konu yoğunlaşıyor. Mermer ailesi kendi arasında sırlarını paylaşan ve tam bir aile ortamı oluşturmuş bireyleri ile birlikte yaşayıp gitmektedir. Zamanında Anadolu Tat Lokantası’nı açan ve buradan gelen para ile geçinen Mermer ailesinin artık çok farklı fikirleri vardır. En önemlisi ise onların herkesten sakladığı sırlarıdır. Bu sırrın dışarı çıkmaması için her aile bireyi adeta yemin etmiştir. Zamanla daha farklı işler peşinde koşacak olan bu aile, hem komedi hem de aksiyon dolu bir maceranın başrolünü oynayacak. Birçok başarılı Türk oyuncunun yer aldığı film gerçekten de 2018 yılına damga vuran filmlerden birisi oldu. Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak gibi isimlerin yer aldığı kadroda daha birçok çok yakından tanıdığımız isim bulunuyor. Başarılı kadronun arkasında başarılı birde yönetmen yer alınca filmin yüksek bir puan alması gerçekten içten bile değil. Mermer ailesinin mükemmel hikayesini izleyeceğimiz film henüz kısa bir süre önce vizyona girmiş olmasına rağmen çok yüksek bir izleyici kitlesine hitap ediyor.

Ölümlü Dünya izle

Ölümlü Dünya – Ali Atay

Cebimdeki Yabancı

Serra Yılmaz’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı 2018 yılının en başarılı yerli filmlerinden birisi olan Cebimdeki Yabancı filmi mükemmel bir konu ile geliyor. 7 arkadaş uzun süredir dostluklarını devam ettirmektedir. Uzun zamandır dost olmalarına rağmen eski zamanları daha çok özleyen bu 7 arkadaş artık eskisi gibi olmak istemektedir. Çünkü artık yetişkin insanlar oldukları için birbirleri ile fazla görüşmezler. Eskiden daha çok görüşüp daha çok iletişim kuran bu 7 arkadaş grubu, eski günleri yad etmek amacı ile bir gece düzenlemeyi planlarlar. 7 kişi beraber toplanıp felekten bir gece çalacak ve eski günlerde ki gibi eğlenecektir. En başta her şey çok güzel gitmektedir. Çünkü bol bol eğlenip beraber zaman geçirmektedirler. Gecenin ilerleyen saatlerine doğru arkadaşların birkaç tanesi ortaya bir fikir atar. Herkes birbirinin telefonunu alacaktır ve gece boyu vermeyecektir. Birbirini çok iyi tanıdıklarını düşünen bu 7 dost, aslında o kadar da iyi tanımadıklarını bu oyundan sonra fark edecektir. Telefonlarını ellerine alan arkadaşlar, dostlarının tüm özel hayatını okuyacaktır. Gelen mesajları ve giden mesajları, bunun yanı sıra telefonda ki medyaları gözden geçirenler, arkadaşlarının hakkında çok az bilgiye sahip olduğunu anlayacaktır. Türk sinemasına lazım olan filmlerden birisi olan Cebimdeki Yabancı filminin oyuncu kadrosunda ise Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak isimleri yer alıyor.

Cebimdeki Yabancı izle

Cebimdeki Yabancı

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?